Sprievod babky či dedka nad 70 rokov na očkovanie sa môže registrovať cez formulár


Poznáte seniora staršieho ako 70 rokov, ktorý sa chce dať zaočkovať, no nemôže sa dostať do vakcinačného centra? Pomôžte mu a vakcínu dostanete spolu s ním. Podmienkou je, že sa musíte obaja zaregistrovať na stránke www.korona.gov.sk a senior nad 70 rokov musí pri registrácii uviesť, že príde so sprievodom a vyplniť aj vaše rodné číslo.  Ak je senior nad 70 rokov už zaregistrovaný, môže upraviť svoju registráciu a pridať si sprievod.

celý článok

Vakcínami Pfizer a Moderna sa budú očkovať ľudia nad 50 rokov


Ministerstvo zdravotníctva prichádza so zmenou v očkovaní. Oddnes sa môžu zaregistrovať a následne očkovať vakcínami od spoločností Pfizer/BioNTech a Moderna ľudia nad 50 rokov. Hlavným dôvodom je objem dodaných vakcín a tiež navýšenie očkovacích kapacít. Oddnes je zároveň možná registrácia sprievodu osoby nad 70 rokov cez upravený registračný formulár.

celý článok

COVID-19: Pribudlo 343 pozitívne testovaných PCR testami


Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 343 pozitívne testovaných ľudí formou RT-PCR testov a 295 pozitívne testovaných antigénnymi testami. Je to 5,47 % z 6 268 ukončených RT-PCR vyšetrení a 0,4 % z 73 202 antigénnych testov.

celý článok