Ministerstvo spúšťa zjednodušenú výzvu pre všeobecných lekárov a pediatrov s navýšenou sumou

10. októbra 2023

​Ministerstvo zdravotníctva aktualizovalo a zjednodušilo výzvu na podporu otvárania nových všeobecných ambulancií v nedostatkových regiónoch. Nová výzva je flexibilnejšia a zohľadňuje pripomienky lekárov a lekárok, ako aj samosprávnych krajov. Aktuálne je na opatrenie vyčlenených viac než deväť miliónov eur. Navýšená suma príspevku sa bude prijímateľom vyplácať jednorazovo.

Nová výzva na zriadenie všeobecnej ambulancie 

celý článok

Nemocnica s poliklinikou Brezno je dočasne preradená do II. úrovne nemocníc


Nemocnica s poliklinikou Brezno, n.o. je od 1. marca 2024 preradená do II. (regionálnej) úrovne nemocníc. O dočasnom preradení tohto zdravotníckeho zariadenia rozhodlo Ministerstvo zdravotníctva SR vzhľadom na dopravné rekonštrukčné práce v tomto regióne.

celý článok

Začína sa najväčšia rekonštrukcia v histórii popradskej nemocnice


Veľký deň pre popradskú nemocnicu. Po päťdesiatich rokoch od jej slávnostného otvorenia sa začína historicky najrozsiahlejšia a investične najnáročnejšia prestavba. Cieľom komplexnej obnovy a prestavby financovanej sumou 42 miliónov eur z Plánu obnovy a odolnosti je modernizácia a rekonštrukcia budov nemocnice, technickej infraštruktúry a zníženie energetickej náročnosti. Za menej ako 900 dní čaká rekonštrukcia všetkých 10 poschodí lôžkovej časti a ďalších 8 poschodí komplementu, to všetko za plnej prevádzky nemocnice.

celý článok

Moderné Endoskopické pracovisko so špičkovou technikou v UNLP Košice bude pomáhať pacientom


Endoskopické pracovisko II. internej kliniky UNLP a Lekárskej fakulty UPJŠ Košice prešlo rozsiahlou modernizáciou a rekonštrukciou. Nadregionálne pracovisko tak môže zabezpečovať komplexnú diagnostickú a terapeutickú gastrointestinálnu endoskopiu pre pacientov z celého východného Slovenska. Vďaka špičkovej zdravotníckej technike a moderným prístrojom prináša najnovšie pokročilé vyšetrenia a inovatívne medicínske zákroky v prospech pacientov.

celý článok