Na preventívnu prehliadku u zubára zostáva už len pár týždňov

1. decembra 2022

Na absolvovanie preventívnej prehliadky u zubného lekára zostáva tento rok už len pár týždňov. Občania budú mať na budúci rok 2023 plne hradené zdravotné výkony v základnom prevedení pri liečbe zubného kazu z verejného zdravotného poistenia len v prípade, ak absolvujú preventívnu prehliadku. Výnimka, na základe ktorej nebola preventívna prehliadka podmienkou, platila kvôli pandémii COVID-19 posledné dva roky.


celý článok

Neostalo iba pri navýšení platov – vláda SR dnes schválila aj stabilizačné príspevky pre zdravotník


Po minulotýždňovom schválení výrazného zvýšenia platov v zdravotníctve prichádza vláda SR s ďalšou finančnou injekciou pre pracovníkov v zdravotníctve. Od dnešného schválenia príspevkov pre 25 zdravotníckych profesií si sľubuje zníženie ich odchodu do iných štátov, zvýšenie záujmu o štúdium, ako aj zamedzenie nedostatku lekárov, sestier, laborantov a ďalších zdravotníckych povolaní v nemocniciach, hospicoch, ale aj liečebných kúpeľoch či domoch ošetrovateľskej starostlivosti.

celý článok

Minister zdravotníctva rokoval s eurokomisárkou pre zdravie a bezpečnosť potravín


Dnes, v pondelok 5. decembra 2022 sa minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský stretol s eurokomisárkou pre zdravie a bezpečnosť potravín Stellou Kyriakidesovou a ďalšími členmi jej delegácie.

celý článok

Oznámenie o začatí prípravných trhových konzultácií


k predmetu zákazky "Analýza, vypracovanie štúdie uskutočniteľnosti a projektovej dokumentácie pre projekt Implementácia centrálneho ERP systému pre 19 nemocníc v pôsobnosti MZ SR"

celý článok